fbpx

Trénink malování oka

Často říkám, že žádný učený z nebe nespadl a to, že trénink dělá mistra, je stará známá věc. Nechtějme hned být mistry a pojďme začít trénovat a klidně od malých věcí. Protože i díky malým „věcem“ můžou vzniknout velká díla.

Co se v manuálu naučíte?

Namalovat oko

Vysvětlíme si a natrénujeme, jak správně oko vypadá. Nejen samotný tvar oka, ale také umístění duhovky, její stínování, barvu bělma, odlesk světla. To vše dělá oko okem.

Oční okolí

Ale nejen to, bez horního a spodního víčka by to asi nebylo ono, takže si opět jednoduše vysvětlíme, jak najít správné umístění a jak je správně vystínovat.

Řasy a obočí

Víčky to ale nekončí. Pokazit se toho dá dost i na řasách a obočí. Vysvětlíme si směr růstu a jak to správně namalovat tak, ať obočí i řasy vypadají přirozeně.

Bonusy, aneb není to jen o teorii

paint, brushes, the palette-1945856.jpg

Tréninkové archy

Kromě teorie, která je psána laickým jazykem tak, aby jí rozuměl opravdu každý, najdete v manuálu také Tréninkové archy, které vám pomohou jednoduše převést teorii do praxe. Malování totiž není o teorii, ale o tréninku a nácviku. Jedině tak se můžete zlepšit.

check, correct, mark-37583.jpg

Checklist k zaznamenání postupu

S manuálem dostáváte i Checklist, ať si můžete zaznamenávat, co už jste zvládli a umíte. Jakmile budete mít celý checklist vyplněný, už vám nebude nic bránit pustit se do malování očí o stošest 🙂

help, info, question-147419.jpg

Návod na malování oka z profilu

V malování oka z přední strany už budete profíci, tak si ukážeme i jak na oko z profilu. I to má svá specifika a chyby, kterých se lze dopustit 🙂

gift, present, box-575400.jpg

Dárek za splnění úkolu

Pokud splníte úkol, který vám v manuálu zadám, tedy pustíte se do akce, dám vám dárek. Stačí poslat mail se splněným úkolem a já vám dám zpět investovanou částku a to formou slevy na další manuál – tentokrát trénink malování celého obličeje.

Možná vás bude zajímat, jaká je cena tohoto manuálu

Původně jsem plánovala dát manuál ZDARMA, ale čím víc času a energie mě to stálo, tím víc jsem se přesvědčila, že to tak neudělám.

Nejde o cenu a touhu si vydělat hromadu peněz, jde o váš závazek. Závazek, že když za něco zaplatíte, že se do toho pravdu pustíte a něco se naučíte.

Je to cena, za kterou si někde koupíte kafe, někde i s vodou nebo třeba jedno až dvě piva 🙂

Cenu jsem nastavila opravdu symbolickou, která ani zdaleka nevyčísluje, kolik času a energie jsem do tvorby vložila.

Navíc, pokud splníte úkol, který v manuálu zadávám, dostanete investovanou částku zpět formou slevy na další manuál (Trénink malování obličeje).

A kdo jsem já?

Jsem malířka – amatérka. Základy práce s akrylovými barvami mi dal jeden francouzský malíř, kterého jsem potkala na dovolené na Korzice. Je to již více než 10 let, co ve mě obnovil touhu něco tvořit a vrátil mi mé ztracené „umělecké“ sebevědomí. Od té doby se učím sama, převážně metodou pokus – omyl. Je to někdy o nervy a celkem to leze i do peněz 🙂

A to nemluvím o té ráně pro ego, když už si myslíte, že něco umíte, do něčeho se pustíte a pod rukama vám vznikne něco, u čeho máte strach, aby to nikdo neviděl a nesmál se vám 🙂 Naštěstí mám ty základy, ke kterým se pokorně vracím a které mi ukáží správnou cestu. Umím pracovat s akrylovými barvami a vím, jak „nepovedeniny“ opravit, aby nikdo nic nepoznal 🙂

A z těchto zkušeností a znalostí vycházím právě i při tvorbě návodů pro vás. Snažím se psát tak, aby to bylo srozumitelné a ať nemusíte procházet chybami, které jsem dělala já, ušetříte tím čas, peníze, ale také se vyhnete zbytečné námaze a psychickému utrpení 🙂

Pokud si říkáte, že je to zbytečná investice, protože informací je všude dost...

Máte pravdu, informací a návodu najdete na internetu opravdu hodně. I já se učím z různých zdrojů, koukám na tutoriály a inspiruji se. Ne vždy to ale byla dobrá cesta. Někdy jsem si práci akorát zkomplikovala. Tento manuál vychází ze zkušeností a praxe. Používám laický jazyk a jako největší přínos vidím právě tréninkové archy, které vás navedou jako prvňáčka, který se v první třídě učí v písance „malovat“ písmenka. To z videí a návodů od profíku neodkoukáte.