fbpx

Jak namalovat obraz podle předlohy?

Finta francouzského malíře pro každého, i ty bez talentu od Boha 🙂

Chcete mít na zdi obraz, kterým se budete chlubit? U kterého budete s radostí říkat: "To jsem maloval/a já!"?

Namalovat obraz na plátno může být pořádná výzva. Zvlášť pokud nemáte moc zkušeností a nevíte, jak na to.

Pokud se nechcete zbytečně trápit a chcete, aby i váš první pokus o obraz vypadal tak, že víte, co děláte, pak neváhejte a přečtěte si můj návod.

Já osobně bych s největší pravděpodobností nikdy žádný obraz na plátno nenamalovala, pokud bych neznala to, o čem v návodu píšu. Nevěřila bych si na to a nákup barev a pláten bych vnímala jako vyhozené peníze. A neumím ani slovy vyjádřit, jak nesmírně vděčná jsem, že už to mám v životě jinak a že tvorba obrazů je nedílnou součástí toho, kdo jsem.

Neudělám z vás akademického malíře, ale pokud budete postupovat podle návodu, pak vytvoříte dílo, na které budete moci být právem hrdí.

Pojďme si společně ušpinit ruce od barev a vytvořit něco, co nám vykouzlí úsměv na tváři a zpříjemní každý den.

Moje obrazy nejsou dokonalé, ale jsou nejlepší, jaké jsem v danou chvíli zvládla namalovat a jsem na ně hrdá!

A to bych určitě nemohla říct, pokud bych neznala a nepoužívala „fintu“, o kterou se s vámi nyní podělím.

Každý z nás se narodil s nějakým talentem, darem. Ale ne každý se narodil s talentem k malování. Takovým talentem, díky kterému zvládne namalovat cokoliv, na co koukne… To ale neznamená, že takový člověk nemá chuť tvořit, malovat… Aspoň já to tak mám. Toužila jsem malovat, ale nevěděla jak a hlavně mi to ani moc nešlo. Jakékoliv pokusy dopadaly nezdarem a já to pak zkoušela míň a míň. Už jsem se prakticky smířila s tím, že malování nebude můj šálek kávy a neřešila jsem to. V tom mi ale přišel do cesty jeden postarší Francouz. Říkal si Rafi a na Korzice, kde jsme se potkali, učil německé děti malovat akrylovými barvami na plátno. Jinak se živil malováním kulis v divadle.

Setkání s ním mi změnilo život. Zní to jako strašné klišé, ale je to tak. Předal mi základní dovednosti k tomu, abych uměla namalovat obraz podle předlohy a já nelenila a začala malovat. Postupně jsem získala něco, čemu říkám „umělecké“ sebevědomí a to chci dopřát teď já vám.

Co se v eBooku naučíte?

Správný postup při malování obrazů

Pokud malujete akrylovými barvami, je vhodný postup, čím začít, jak pokračovat a čím dílo zakončit. Tento postup se liší od jiných médií (pastel, olejové barvy...) a jeho znalost vám může ušetřit spoustu trápení.

Několik postupů, jak přenést předlohu na plátno

Včetně jednoho, který není vůbec umělecký, ale díky kterému zvládne správně přenést předlohu každý, i ten, kdo nemá s malováním zkušenosti, případně zatím neobjevil svůj talent.

A jaká je cena tohoto eBooku?

Pro mě osobně je cena nevyčíslitelná. To, co s vámi nyní sdílím mi změnilo můj „umělecký“ život.

Z nadšeného pozorovatele jsem se stala aktivním tvůrcem, malování mě baví a je pro mě relaxem, činností, při které zapomínám na čas.

Znalosti, které jsou obsahem e-booku mi ušetřily spoustu času a peněz a otevřely mi nové obzory.

Pokud bych tedy měla dát na e-booku nějakou cenovku, byla by vyšší, než cena, za kterou ho prodávám.

Rozhodla jsem se ale, že chci, aby byly tyto informace dostupné a proto jsem cenu nastavila nízko a to na cenu jednoho většího plátna nebo menší sady levnějších barev, na 399 Kč

Pokud máte pochybnosti, jestli vám návod pomůže, tak nemusíte. Já jsem důkazem toho, že i člověk bez zázračného talentu může malovat koukatelné obrazy.

Neříkám, že to půjde nějakým zázrakem samo a přečtení mého eBooku vám vlije talent do žil… Je potřeba se snažit, zkoušet a trénovat, ale když budete vědět jak, je to o poznání jednodušší…

Ušetříte čas, energii a i dost peněz za nepovedená plátna a vyplácané barvy…

A zpětná vazba na eBook? Dobrý, den váš návod „Jak namalovat obraz podle předlohy?“ mi velice pomohl, děkuji. BŠ